Играч под наем се отпуши за „Пирин“ /ГД/ в Самоков

„Пирин“ (ГД) влезе с успех в тежката серия от 4 мача, които трябва да изиграе в рамките на 10 дни, след победа с 2:0 като гост на „Рилски спортист“. Неврокопчани по-често владееха инициативата и имаха далеч повече идеи как да отбележат. Воденият от Димитър Крушовски тим показа по-добър футбол от предната седмица, когато спечели със същия резултат, но наставникът не спести критиките си към своите играчи. Ново попадение на сметката си добави Павел Головодов, който показа, че добрата тенденция да надгражда във формата си след контузията продължава. Преотстъпеният от орлетата Асен Либяховски пък откри сметката си за гоцеделчевци след пристигането си в отбора през зимната пауза. Принос за успеха даде и завърналият се след наказание Ибрахим Алим, включил се дейно на познатия си пост от дясната страна на нападението. Именно той създаде първата ситуация за попадение в 9-та мин., когато излъга двама съперници и излезе на чиста стрелкова позиция срещу вратаря на самоковци, но шутът му мина на сантиметри над напречната греда. След десетина минути отново Алим се оказа в отлична ситуация, ала стражът на „Рилски спортист“ Слави Петров неутрализира удара. На отсрещната страна Абди Абдиков нямаше повод за сериозни намеси, след като защитниците пред него показаха добри отигравания, а домакините нямаха свежи идеи как да стигнат до по-сериозни опасности. Техните крака натежаха още след като в 24-та мин. от пряк свободен удар Головодов откри резултата. До края на първата част гоцеделчевци можеха да увеличат преднината си след шутове на Илия Коршумов и Алим, но вратарят на самоковци прояви рефлекс. След почивката неврокопчани създадоха няколко ситуации за гол чрез Либяховски, който при третия си опит да порази вратата успя. Младият нападател завърши отлична контраатака след добро центриране на Коршумов в 57-та мин. – 2:0. Головодов, Любомир Гуцев и Либяховски подложиха на нови изпитания Петров, но стигнаха до класическа победа.

„Доволен съм от всички момчета, които се вложиха до последно, за разлика от миналата седмица, когато победихме, но не показахме добра игра. Всички се стараха и постигнахме успех на традиционно негостоприемен стадион, където никога не се играе лесно“, коментира Д. Крушовски, чийто тим гостува в сряда на „Вихрен“.

„Р. СПОРТИСТ“: С. Петров, Колев, Найденов, Митев (50-Попов), Крумов, Бучев, Рогозенски, Динев, Захариев (76-М. Александров), Тренчев, В. Илиев.

„ПИРИН“ (ГД): Абдиков,  Б. Иванов, Гуцев, Грозданов, Кочанов, Лазаров, Либяховски, Коршумов (69-Р. Петров), Алим, Дафков (85-Караемин).