Идолът на кресналията Кирил Десподов – Стилиян Петров, буквално втрещи аса на „Лудогорец“ с появата си в хотела на хегемона в Дъблин, където отборът се настани в деня преди снощния сблъсък с „Шамрок Роувърс“ във втория квалификационен кръг на Шампионската лига, в който хората на Кирил Домусчиев влязоха с аванс 3:0 от първия мач на „Хювефарма Арена“ преди седмица. „Приятна среща в Дъблин“, написа крилото на орлите на снимка с бившия капитан на България. Стенли получи специална покана от домакините да присъства на двубоя, както и легендата на ирландския футбол Роби Кийн. Двамата бяха сред ВИП гостите на стадиона в знак на уважение за приноса им към най-популярната игра в родните им страни и за техните забележителни кариери в английската Висша лига. Те са рекордьори по брой изиграни срещи за националните си отбори. Кийн има 146 двубоя със зелената фланелка, с 12 повече от вратаря Шей Гивън. Петров е на върха в нашенската класация със 105 мача, с три по-малко е настоящият президент на БФС Борислав Михайлов, срещу когото води люта битка заедно с Димитър Бербатов.
„Легендите на България и Ирландия – Стилиян Петров и Роби Кийн, ще бъдат сред публиката на „Тала“ тази нощ. Ложата 1899 ще бъде отворена за членове на клуба и гости на мача. Очакваме обичайната приятелска атмосфера“, обявиха от „Шамрок“, прибавяйки допълнително инфо за менюто от кетъринга, който са осигурили, включващ задължително наливна и бутилирана бира и топла храна.
Лудогорци излязоха на терена не само с мисълта за прогреса си в следващата фаза, но и с твърдото намерение да запишат рекордната в клубната си история четвърта поредна победа в евротурнирите.
СТОЙЧО СТОИЦОВ
