Инициативен комитет издигна кандидатурата на Румен Радев и Илияна Йотова за президентските избори.
Двамата се явяват като независими кандидати, но в редиците на инициативния комитет има различни партии, общественици и спортисти. Учредителното събрание се състои от близо 200 души.

В битката за президентския вот Румен Радев видя като логичен опонент бившия премиер Бойко Борисов.
„Мисля, че е крайно време господин Борисов да престане да използва своята партия като щит и да защити честта й, като се кандидатира за президент. След всичко изговорено, мисля, че това е логичният избор”, каза Радев.
Към вота тръгва с очакване за подкрепа.
„Разчитам на подкрепата на всички българи, които желаят промяна, които искат България да бъде една нормална демократична държава”, каза Радев.
В аванс Радев и Йотова вече получиха подкрепа от инициативния комитет, който официално издигна кандидатурата им.
Според Кристиан Вигенин е реалистично да има победа от първия тур. Изборите 2 в 1 щели да повишат избирателната активност.
„Очаквам да победи още на първи тур с убедителна разлика”, каза Вигенин.
„Ако има втори мандат, трябва да е последователен, да се държи както досега”, коментира актрисата Цветана Манева.
„Мой дълг е да изразя подкрепата си за светлия пример, който ни дават”, заяви волейболистът Владимир Николов.
