Изобретателни кюстендилци намериха ново приложение на пътните знаци, като си направи от пътен знак масичка за терасата. „Нововъведението” краси втори етаж на къща под лесопарк Хисарлъка.
Това е само едно от многото приложения на пътните знаци, твърдят служители на община Кюстендил, отговарящи за знаковото стопанство. Според техните наблюдения правоъгълните указателни табели най-често се превръщали в ламарини за печене на чушки върху домашните огнища в дворовете на предприемчиви жители на областния град.
Всяка година община Кюстендил подменя около 100 пътни знака и още толкова указателни табели, „изчезнали” през нощта от стълбовете, на които са поставени. Всеки един от тях струва между 40 лв. и 100 лв. в зависимост от площта му, казват експертите в кюстендилското кметство.
Огромен проблем са и простреляните указателни табели в 71 села на Кюстендилска община. 90% от тях са били използвани за мишени и надупчени от куршуми, все едно общината е във военна зона, коментират селските кметове. В това положение са и селата в малките крайгранични общини Трекляно и Невестино.
ЖАНА ХРИСТОВА