Каратеките от Сандански се завърнаха със 7 медала от Гърция

С 3 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала се завърнаха каратеките на СК „Спартак“ от международния турнир по киокушин карате в Кавала, Гърция, където се събраха състезатели от 7 държави. Шампиони в категориите си станаха Димитър Бараков, Деан Узунов и Георги Н. Георгиев. Втори места заеха Ванеса Илиева и Иван Георгиев, а с бронз се окичиха Ванеса Маркова и Виктория Юлиева. Най-малкият участник в надпреварата Ивайло Димитров, който е на 7 г., се класира четвърти, както и Евгения Голувева и Владислав Динев.

В отборното подреждане санданчани са втори след домакините. Президентът треньор Димитър Стоянов отчете, че това е най-успешното представяне на възпитаниците му за настоящата състезателна година.