Кметът на Кюстендил П. Паунов: „Изборен парадокс“ е гласуването за кмет в населени места със 100 жители

Промените в Закона за местното самоуправление и местната администрация, с които се връща възможността да бъдат избираеми кметовете на населени места с над 100 жители вместо 350 души, е „изборен парадокс“. Това каза на пресконференция вчера кметът четири поредни мандата на Кюстендил Петър Паунов.

„Това са парадоксите на изборното законодателство, когато искаме да покажем, че сме много загрижени за хората, а кой ще плаща възнагражденията?! Ние обикновено слагаме кметски наместник на няколко такива населени места, за да се пести ресурс. Всичко това в целия недоимък – ще продължаваме да разхищаваме пари не само за избори, а евентуално и за такива длъжности“, коментира Паунов.
Той посочи справка на общинска администрация, според която в Ново село има 159 жители, от които 120 са македонски граждани.
„За 39 евентуално жители, ако дойдат да гласуват, ще трябва да имаме избираем кмет. И Савойски върви натам – с 98 граждани, труднодостъпно населено място”, каза още Паунов.
49 са входираните до момента заявления на сдружения на етажна собственост, кандидатстващи по програмата за саниране на жилищни сгради. До 5 юни пък се приемат заявления за търговските площи за Празника на черешата.

ГЕРГАНА ИВАНОВА

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *