Кметът Н. Георгиев: Вилната зона на Кресна в местността „Върбите“ е спасена от пламъците

Кметът на община Кресна Николай Георгиев съобщи, че благодарение на свъхчовешките усилия на екипите от София, Кюстендил и Дупница, които вчера и днес се раздадоха докрай, вилната зона на Кресна в местността „Върбите“ е спасена и всички, които имат имоти там, могат да бъдат спокойни за собствеността си.

Николай Георгиев изказва огромна лична благодарност на представителите на Парк „Пирин“, Държавно горско стопанство „Кресна“ и на всички доброволци от гр.Кресна и с.Долна Градешница, участвали в гасенето на пожара: „Вие сте истински герои и аз съм сигурен, че признателната общественост на Кресна дълго ще помни вашия подвиг. Благодаря ви, момчета! Гордея се с всеки от вас.“

Кметът отправя и своята най-искрена благодарност към началника на РСПБЗН – Разлог, главен инспектор Костадин Атанасов Добрев, един истински български герой! Със своята жертвоготовност, себераздаване и непобедим дух той не просто водеше своите огнеборци срещу стихията. Той пречупи гръбнака й и я накара да му се подчини.

„Животът ме е сблъсквал с много хора, но да познавам главен инспектор Добрев е истинска привилегия и чест за мен!“ Благодаря ти от цялото си сърце, Коста. Велик мъж си!“, не скри вълнението си градоначалникът.

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *