
Капитанът Ал. Дюлгеров: Да играеш под напрежение е най-голямата емоция…
Легендата на орлетата Петър Михтарски, който напоследък е натоварен и с консулантски функции в спортно-техническото ръководство, призна, че в клуба има пари до края на сезона, а капитанът Александър Дюлгеров бе категоричен, че няма по-голяма емоция за един футболист от това да играе под напрежение.
„Нямаме финансови проблеми, всичко е изплатено на играчите и треньорите. За в бъдеще не мога да коментирам, но до края на сезона имаме уверението, че сме обезпечени. Целта е ясна – атакуваме елита. Доколко ще я изпълним, зависи от момчетата и от треньорския щаб. Смяната на предишния екип се отрази на отбора, но вече имаме нови хора начело с различни виждания. Дано да се справят. Нашата школа работи добре и все още е една от най-силните, да се надяваме занапред отново да лансираме добри футболисти в българския футбол. В последно време обаче забелязвам, че в София и в по-големите градове се правят много нови школи и нашите деца отиват много млади там, даже и ни прескачат понякога. В ДНК-то на „Пирин“ е да налагаме собствени юноши в първия отбор, но това се случва постепенно. Имаме талантливи деца и вярваме, че тяхното време ще дойде“, оптимист е П. Михтарски.


„Много добре знаехме къде ни предстои гостуване и се бяхме подготвили за дерби срещу „Марек“. Получи се хубав мач с много положения. За щастие се възползвахме от тяхната грешка, а след това удържахме победата. Щастливи сме – три точки напред към влизане в „А” група. Поздравявам момчетата и треньорския щаб. Свършихме си работата целият отбор. Раздадохме се на 100 процента и това ни донесе успеха. Никой не очакваше такова начало на пролетта, смятахме, че първите мачове са ни сигурни точки. Трусовете в клуба обаче повлияха. Нов треньор, нови изисквания, но смея да твърдя, че в последните мачове показваме характер. Целите на отбора и причината, поради която останах в клуба, е да поправим грешката от миналата година. Изпаднахме по нелеп начин. Длъжни сме да се опитаме да влезем в елита. Убеден съм, че до последно няма да се знае ситуацията на върха. За мен тази емоция е най-хубавата, да играеш под напрежение. Искам да поздравя и феновете, защото доста хора дойдоха да ни подкрепят. За мен беше един футболен празник на фона на „Б” група“, заключи Ал. Дюлгеров.
ТОНИ КИРИЛОВ
Кога ше си платите за наема на Зелената къща, бедняци
Пълни лъжи… смешник! Дължите пари на фирми, наемодателите, персонал в централата