Любители на виното от цяла България се събраха в Мелник за фестивала „Златен грозд”

Виното, поминък на Мелнишкия край от далечното минало, бе поводът и тази година Община Сандански и Сдружение „За Мелник“ да поканят местни и гости за 11-а поредна година на фестивала „Златен грозд“.

Освен самодейните състави на читалищата в Сандански, Костинброд, Благоевград и селата Овчарци, Калиманци, Изгрев, Катунци, Горна Гращица и Жабокрът, които пазят традициите и носят духа на българщината, в центъра на събитието отново бе виното.

Кметът на община Сандански Атанас Стоянов, който откри 11-ото издание на „Златен грозд“, и кметът на Мелник Сашо Филипов наградиха и най-добрите вина, които спечелиха в конкурса за най-добро вино от „Широка мелнишка лоза“ и вино „Букет“.

Всички гости на фестивала имаха възможността да дегустират вината на местните производители, докато се наслаждават на изпълненията на Кукерска група „Сурва“, гр. Петрич, които откриха фестивала, и изпълненията на Духов оркестър „Емил Кирянов“ от град Сандански и Карамфил Божиков.

Втория ден гостите на фестивала весели популярният изпълнител Володя Стоянов, включиха се и русалиите от Петрич.

ИВАН ИВАНОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *