Макето откри зимната голова сметка на „Вихрен“

„Вихрен“ победи ЦСКА /U19/ с 2:1 у дома и сложи край на внушителната серия от несъстояли се контроли. До този момент гладиаторите бяха записали само една загуба с 0:2 от „Кариана“ в средата на януари, после по различни причини се осуетиха проверките с „Банско“, „Лудогорец ІІ“ и „Добруджа“. Вчерашният им съперник пък игра през миналата седмица спаринг със „Сливнишки герой“, загубен с 0:1. Резултатът в Сандански бе открит от гостите в средата на първата част, като головото преимущество на възпитаниците на Ивайло Станев се запази до почивката. След няколкото смени, извършени в началото на второто полувреме, „Вихрен“ вдигна осезаемо оборотите и резонно стигна до 1:1 в 64-та мин. с попадение на Димитър Петков-Макето. Четвърт час преди края санданчани осъществиха обрата. Тогава добре организирана акция, преминала през Ал. Якимов, Д. Петков и Я. Тусонджиев изведе на добра позиция Милен Златков, който с точен шут намери мрежата на столичани – 2:1. Дебют за тима на наставника Здравко Лазаров записа пристигналият от „Балкан“ централен нападател Божидар Божилов. Той се присъедини към отбора на Иван Редовски през лятото, но сега реши да пристане на гладиаторите. Следващата контрола на санданчани е с „Локомотив“ /Сф/ в събота от 11.00 ч.

„ВИХРЕН“: Василев, Калчев, Ат. Димитров, Д. Златков, Нанителамио, Саватов, Лазаров, Харизанов, Младенов, Тусонджиев, Божилов /Котев, Удев, Христов, Петков, Ал. Якимов, М. Златков/.