„Марек“ надскочи ръста си само в 1 гейм срещу добричлии

„Марек“ надскочи ръста си само в 1 гейм срещу „Добруджа“ и се даде във визитата на добричлии с 1:3 /25:27, 21:25, 25:15, 15:25/. Преди броени дни хората на Виктор Карагьозов стигнаха до тайбрек с шампиона „Нефтохимик“, но да вземат две части в междинката се оказа мираж. Интрига в мача имаше в началото му, когато домакините поведоха с 18:14, а гостите първо се доближиха само на точка с два аса на звездното си попълнение Чоно Пенчев и добра атака на единствения останал в отбора африканец Иван Боб Огнов. В самия край и изравняването стана факт, преди Пенчев да сгреши на начален удар и след единичен блок на Денис Чавдаров съперникът да дръпне в резултата. Дупничани отвърнаха на удара в третия гейм, в който откъснаха добруджанци с 10 т., но в четвъртия отново дръпнаха ръчната и позволиха да им го върнат тъпкано със същата разлика. Най-полезен на игрището бе Велизар Чернокожев с 20 т. През уикенда марекчани ги чака ново далечно пътуване до Русе за гостуване на отпочиналия „Дунав“, чийто сблъсък с „Нефтохимик“ бе отложен заради евроангажиментите на бургазлии.

„ДОБРУДЖА“: Чавдаров, Ковач, Кордев, Мжелский, Чернокожев, Николов, Тодоров-либеро /Арнаудов/.

„МАРЕК“: Пенчев, Душков, Велков, Св. Иванов, Апостолов, Огном, Михайлов-либеро /Христосков/.