„Марек“ отнесе тройка в римейка на баража за елита срещу врачани

„Марек” претърпя тежко поражение с 0:3 от „Ботев” (Вр) в контролна среща, играна на стадиона в Етрополе. Двубоят бе своеобразен римейк на баража за Първа лига, който бе спечелен от врачани на техен терен доста по-трудно. Още от първите минути елитният тим награби дупничани и ги обсади в собствената им половина. В 17-та мин. стражът Константин Костадинов имаше ключова намеса при опасен изстрел с глава на противников нападател. Само три минути след това гредата дойде на помощ след добър удар на Меси Биатомусока. Секунди преди почивката Стефан Велев най-сетне намери мрежата, но попадението му беше отменено заради фал в атака.

През втората част старши треньорът на дупничани Анатоли Нанков извъртя в игра всичките си налични футболисти, повечето от тях юноши, което наклони везните в полза на съперниците. В 50-та мин. Даниел Генов откри резултата от дузпа, която направи срещу него ветеранът Мартин Кавдански. Само пет минути по-късно Траоре се озова очи в очи с резервния страж Пламен Младенов и не сгреши. В 70-та мин. марекчани можеха да се върнат в мача, но ударът с глава след плонж на Христо Каймакански мина покрай целта. Малко след това Александър Башлиев също беше близо до гола, но вратарят Лукас Бариос опази мрежата си. Класиката оформи в самия край с глава Мартин Ачков.

В събота от 11.00 ч. хората на Нанков приемат „Славия“  на „Бончук“.

„БОТЕВ“ /ВР/: Л. Василев, Сп. Георгиев, Меси, Д. Георгиев, Дичев, Минков, Велев, Переа, Е. Панов, Мажуга, И. Василев /Бариос, М. Бачев, Петров, Ачков, Ивайлов, М. Панов, Траоре, Смоленски, Генов, И. Аспарухов, Марнов, Цонков/.

,,МАРЕК”: Костадинов, Башлиев, Р. Йорданов, Кавдански, А. Георгиев, Каймакански, Л. Стойчев, М. Иванов, Джаджаров, Ганчев, В. Любомиров (Младенов, М. Петков, Влахов, Близнаков, Рибарски, В. Йорданов, А. Аспарухов, Стоянов, Г. Костов).