Младежи на „Лъвовете“ и „Пирин“ с бронз от държавното в „Арена Петрич“

Бронзов медал на ДЛОП по бокс І кръг и купа „България“ за младежи в зала „Арена Петрич“ спечели представителят на най-младия местен клуб „Лъвовете“ Стоян Ангушев. Той заслужи място на почетната стълбичка в кат. до 60 кг, в която се пуснаха 8 участници от 7 родни клуба. На 1/8 финала Ангушев бе категоричен с 3:0 съдийски гласа срещу Петьо Димов /Димитровград/, а на четвъртфиналното стъпало отказа в І рунд Александър Иванов /Левски Ст. З/. На полуфинала Ангушев загуби с 0:3 съдийски гласа от Емил Шопов /Лаута/, който после отстъпи на финала с 0:3 пред Божидар Джуров /Локомотив Сф./ Другият петрички състезател Антон Бъчваров /91 кг/ падна в първия си мач от Емил Енчев /Спартак Пл/ и остана 5-и. Бронз заслужи и единственият представител на „Пирин“ /Бл/ Георги Георгиев при 49-килограмовите. Той стартира с 2:1 съдийски гласа срещу Любен Маринов /Балкан/, но бе спрян с 0:3 от Янис Ефморфидис /Локомотив Сф/. Отборен шампион на І кръг и носител на купата на България стана „Локомотив“ /Сф/, който бе награден от кмета Димитър Бръчков и народния представител Георги Динев. Градоначалникът получи плакет от българската федерация за принос в развитието на бокса. В проявата участваха 105 състезатели на 40 клуба. През април, отново в „Арена Петрич“, ще се проведе І кръг на ДЛОП и купа  „България“ за ученици.