Неврокопският ветеран Д. Макриев откри головата си сметка за аутсайдера в кипърския елит

Неврокопчанинът Димитър Макриев откри головата си сметка за аутсайдера в кипърския елит „Ермис“, където премина със свободен трансфер тази зима от „Арда“. Ветеранът, който преди две седмици навърши 35 г., се разписа от дузпа в реванша от осминафиналите на турнира за купата на островната държава срещу АСИЛ, спечелен от отбора му като гост с 4:0. Бившият български национал вкара второто попадение в мача малко преди почивката, а в средата на втората част отстъпи правото да стреля от бялата точка на свой съотборник и веднага след това получи заслужена почивка. Тимът от Арадипу победи и на свой терен съперника си с класиката 3:0. В четвъртфиналите продължава и „Аполон“, който елиминира „Омония“ с общ резултат 2:1. Срещи реванш предстоят за двойките „Еносис“-„Анортозис“ /3:2 с победен гол на екснападателя на ЦСКА Шикозе Удоджи/, „Арис“-„Пафос“ /2:1/ и АЕК-„Неа Саламина“ /2:1/.