Неудържим Цв. Соколов поведе отбора си в дербито на Италия

Неудържим Цветан Соколов поведе отбора си „Кучине Лубе“ в дербито на италианската суперлига срещу предишния му тим „Тренто“, който трябваше да преклони глава пред няколко хиляди свои разпалени тифози с 1:3, посрещнали и изпратили някогашния си любимец с овации. Дупничанинът изигра страхотен мач и стана топреализатор на мача с 22 т. и 69 процента ефективност в атака. С 16 т. и 75 на сто позитивно посрещане му партнираше Османи Хуанторена. В класирането двата тима имат равни показатели по брой победи и загуби в съотношение 15:3. „Тренто“ сдаде лидерската позиция на актуалния шампион „Перуджа“, а „Лубе“ е трети, с 3 т. по-малко от втория.

На Соколов и компания до края на седмицата предстоят два интригуващи двубоя с капитана на националния отбор Виктор Йосифов и неговия „Монца“. В четвъртък е българското дерби в четвъртфиналите за купата на страната, а в неделя е повторението на сблъсъка за първенство.