Н. Шенсой освободи четирима от „Вихрен“ и взе юноша на „Флуминенсе“

Веднага след последната тренировка на „Вихрен“ за годината старши треньорът Наджи Шенсой разпусна подопечните си в едномесечна ваканция и обяви имената на карето освободени футболисти, на които няма да разчита през пролетния полусезон. Косоварят се разделя с двамата си крайни защитници Здравко Карадачки и Габриел Ганчев, аут са също младият бранител Кристиян Петров и фланговият щурмовак от Португалия Флавио Карвальо. Карадачки бе привлечен на пожар преди началото на първенството с идеята на бъде укрепена защитата, която се представяше катастрофално в контролите. Със стабилни изяви, той залепна на десния бек, но серия от контузии го държаха далеч от терена в част от мачовете, по същата причина футболната есен за него приключи в аванс. Другият довод на Шенсой да се раздели с 30-годишния бранител е курсът към подмладяване, който поеха в курортния град. Ганчев изигра доста мачове в лявата зона на защитата, но често търпеше критики за представянето си, в което се корени решението на наставника за прекъсване на взаимоотношенията с бившия играч на „Академик“ (Свищов).

Кр. Петров пристигна от „Септември“, игра по 10-ина минути в увертюрния мач с бившия му отбор и после чак с дубъла на „Хебър“. В останалите двубои така и не успя да хване ръка, което обяснява попадането му в карето на излишните. Изненада предизвика освобождаването на Карвальо. Ибериецът бе последният чужденец, останал в тима от предишния сезон и твърд титуляр, когато не бе контузен. Отчете се и с 4 гола през есента, които добави към 6-те попадения от сезон 2022/23 г. в мандата на предишния треньор Ивайло Василев.

Решението си да се раздели с него Шенсой мотивира така: „Чужденците трябва да са поне с 30% по-ефективни и по-добри от българите. Есенните изяви на Флавио не ме убедиха в това и поради тази причина се налага да му търсим заместник“. Наставникът обясни, че на всички останали са раздадени индивидуални програми за активна и пасивна подготовка, които трябва да изпълняват до 8 януари, за когато е насрочена първата следновогодишна сбирка на еделвайсите.

Междувременно „Вихрен“ привлече 4-ти нов в рамките на десетина дни. Това е досегашният нападател на „Беласица“ Игор Фелипе.

„Вземам Игор при мен във „Вихрен“, след като добре познавам качествата му от съвместния ни престой в „Лирия“ (Косово). По ред причини той не успя да се изяви в „Беласица“, сега получава нов шанс. Ако в следващите 5 месеца успее да се адаптира към нашия отбор и покаже възможностите, които знам, че притежава, той ще остане и за следващия сезон, когато ще атакуваме Втора лига. Ако не се получи – нищо не губим“, обясни избора си косоварят.

Кариоката пристигна с много надежди в Петрич през лятото на 2022 г. с впечатляващата подробност във визитката си, че е юноша на гранда „Флуминенсе“. След дълги бюрократични перипетии таранът най-сетне получи права, но записа само четвърт час при официалния си дебют в Симитли срещу „Марица“ /0:0/ и буквално няколко секунди в края на скандалния двубой в Созопол в следващия кръг, също завършил без голове, преди да получи ужасяващата контузия, при която счупи двете кости на подбедрицата в спаринг с дубъла на ЦСКА 1948. Последва операция и дълъг процес на рехабилитация, който така и не върна 28-годишния нападател в състава на бяло-червените. В края на седмицата той разтрогна договора си с комитите и вече се готви самостоятелно в Сандански.

„Много бих искал да успея в Петрич, но след като получих тази контузия, клубът не ми помогна с нищо, аз трябваше да платя цялото си лечение. Когато се възстанових и вече можех да играя, така и не попадах в групата за мачовете. Беше направено всичко възможно да ме накарат да поискам да напусна, бях преместен от мястото, където живеех, заплатата ми също беше редуцирана. Не ме разбирайте погрешно, обичах града и хората, но отговорните фактори около клуба наистина ми нанесоха повече вреда през това време, през което избрах да съм в Петрич, макар че имах и други варианти преди това. Сега, когато г-н Шенсой ме взе отново на работа в Сандански, всичко е зад гърба ми и се подготвям с двойно усърдие, така че, когато мачовете започнат, да бъда по-добър от всички останали. Няма да се връщам в Бразилия, защото искам да демонстрирам стойността си тук“, заяви И. Фелипе.

СТАНЧО СТАНЧЕВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *