Община Дупница ще заложи на пловдивски частни охранители за опазването реда и сигурността на ключови обекти. От кметството обявиха обществена поръчка за осъществяването на физическа охрана за срок от 12 месец с прогнозна стойност 560 700 лв. без ДДС, или 672 840 лв. с ДДС. Средствата са осигурени от общинския бюджет, като поръчката е с пряко договаряне. От администрацията вече са изпратили покани към три фирми от Пловдив – „Титаниум Гард“, „Алфа СОТ Секюрити“ и „Брадърс Секюрити груп“. От кметството допълват в заявката си, че се нуждаят от 23-ма охранители, които да пазят общо 7 обекта.
Един охранител ще пази през деня сградата на Общинската администрация, а двама ще обикалят Градската градина в светлата част на денонощието.
По четирима охранители денонощно ще следят за сигурността в парк „Рила“, на гробищния парк, край депото в местността Злево и в склада и сервизната база на общината. По двама през нощта ще бдят за реда на автогарата, приюта за кучета и депото край Джерман.
Охранителите ще имат право да използват физическа сила и/или помощни средства само в случаите, предвидени в Закона за частната охранителна дейност. При всеки такъв случай ще бъде изготвян конкретен писмен доклад.
Икономически най-изгодната оферта ще се определи по критерия най-ниска цена. Офертите на кандидатите ще бъдат отворени на 21 март.
ДИМИТЪР ИКОНОМОВ
