Окръжен съд – Кюстендил отказа споразумение на наркодилърка

Окръжен съд – Кюстендил не одобри споразумение, постигнато между Окръжна прокуратура и защитата на обвиняема, с което тя се признава за виновна в държане, с цел разпространение на  високорискови наркотични вещества – хероин, фентанил и коноп / марихуана /. Съдът, под председателството на съдия Надя Георгиева предложи предвиденото в споразумението условно наказание „лишаване от свобода“ да бъде променено в ефективно, което страните не приеха.

„Съдът счита, че условно наказание не съответства на степента на обществената опасност на деянието и на дееца, като няма да съдейства за постигане на целите на наказанието“, пише в мотивите на съдия Надя Георгиева.

Окръжен съд прекратява съдебното производство и връща делото на прокурора. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване.

Д. А. е привлечена като обвиняема за това, че на 20.12.2023 г., в къща в гр. Кюстендил и в халат, с който е облечена, без надлежно разрешително съгласно Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, е държала с цел разпространение високорискови наркотични вещества: хероин, фентанил и коноп / марихуана /, на обща стойност 3 033, 74 лв. – престъпление по чл. 354а, ал. 1, изр. 1, пр. 4 от НК. С внесеното споразумение се предлагаше наказание „лишаване от свобода“ за срок от 2 години, изпълнението на което да бъде отложено за изпитателен срок от 4 години.



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *