Откриха черните кутии на изчезналия самолет

Спасителите откриха черните кутии на катастрофиралия самолет на индонезийската авиокомпания „Шривиджая Ер”, съобщи AFP, цитирана от РИА Новости и „Фокус”. 

Преди това беше локализирано вероятното място за катастрофа на самолета в Яванско море. Според спасителите останките се намират на дълбочина 23 метра.

Самолет „Боинг 737-524” на Шривиджая Ер” катастрофира в събота. Няколко минути след излитането от летището в Джакарта той изчезна от екраните на радарите и след това падна във водата близо до остров Лаки.

В същото време, както съобщават от Администрацията за търсене и спасяване на Индонезия, самолетът не е подал авариен сигнал. Според авиокомпанията на борда е имало 62 души: 56 пътници и шестима членове на екипажа. Всички те са индонезийци. Причините за катастрофата все още не са изяснени.



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *