„Испанските власти ни казват, че има голям риск от пране на пари и парите – тези 5 милиона, най-вероятно са свърза с високопоставени български политици”. Това заяви премиерът Кирил Петков пред журналисти. Петков каза, че е видял доклада, който испанските власти са изпратили до българското МВР.
„Вече не говорим за медии, а за испанските власти. Вече има възможност прокуратурата да се задейства”, каза Петков.
„Не съм видял тази страница, но ми казаха, че част от доклада включва и снимка на г-н Борисов”, каза още премиерът.
Той коментира и санкциите по Магнитски. „Г-н Пеевски излиза и казва, че американските власти са се объркали, сега съм сигурен, че и ГЕРБ ще излязат и ще кажат, че испанските власти са се объркали”, каза Петков. Той коментира, че оттук нататък българската прокуратура трябвало да си свърши работата.
„Всички, като българи, трябва да кажем, че не сме доволни от работата на Прокуратурата. Очакваме промяна. И Всички очакваме оставката на г-н Гешев”, каза Петков.
