Петричанин на 1 мач от младежката шампионска лига с „Лудогорец“

Петричанинът Петър Караангелов и съотборниците му от “Лудогорец“ /до 18 г./ са на един мач от младежката шампионска лига за сезон 2019/20 г. Младите орли победиха „Сокол“ /Марково/ с 2:0 в реванша и се класираха на финала от турнира за купата на БФС, победителят от който получава излаз в Европа. До почивката двата отбора създадоха по 2 чисти положения за гол, но добрите изяви на вратарите запазиха равенството. През втората част домакините наложиха волята си и отбелязаха две попадения. Именно от Караангелов тръгна атаката за първия гол, отбелязан с глава в 68-та мин. от племенника на Велизар Димитров – Калоян Симеонов. Второто попадение бе дело на резервата Валентин Цветанов в добавеното време на двубоя, игран на базата „Гнездо на орли“. Първият мач в пловдивския Бевърли Хилс завърши 1:1, а изравнителното попадение вкара П. Караангелов с хубав удар извън пеналта 10 минути преди края. На финала хората на Тодор Живондов срещат „Черно море“, който загуби с 1:2 в кв. „Коматево“ от „Ботев“ /Пд/, но продължава след домашно 1:0.