„Пирин“ (ГД) стана и математически първенец в група „Места“ на пиринската бундеслига след успеха с 4:0 като гост на „Копривлен“, с което се реваншира за поражението в предния кръг срещу „Огняново“. Домакините разполагаха за срещата само с 11 играчи заради множеството контузии в редиците им, но храбрите изяви на вратаря Юлиян Пенчев не позволиха резултатът да придобие двуцифрено изражение.
Начало на голеадата сложи Ибрахим Алим с попадения в 18-та и 26-та мин. Последваха сериозни пропуски и отчаяни спасявания на стража на граничарите, който все пак бе принуден да се наведе още два пъти след точните изстрели на младока Христо Бацалов и Абдула Кичуков.



„Изиграхме добър мач в подходящ момент след поражението срещу огняновци, което дойде съвсем навреме, за да ни приземи за предстоящите баражи. Готвим се за другите два мача от сезона, след които ни предстоят баражи. Оставащите две срещи от редовния сезон можем да използваме като част от подготовката си по пътя към Трета лига. Преди това обаче ни очаква областният финал, който също няма да е лек“, коментира треньорът на гоцеделчевци Димитър Крушовски.
„КОПРИВЛЕН“: Пенчев, Белчев, Караиванов, Уручев, Ал. Георгиев, Аврионов, Ил. Ряхов, Жингов, Шиндов, Шопов, Бойчев.
„ПИРИН (ГД): Дулев, Гуцев (46-Белянов), Макриев (65-Кирчев), Грозданов, Лазаров (46-Бацалов), Кичуков, Абдиков (55-Головодов), Николов, Алим (55-Таламанов), Динов (68-Шишков), Карапетров.
АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
