Пирин с една точка в дебютния си мач за първенството

ФК Пирин извоюва едната точка в дебютния си мач за първенството на Втора лига. Орлетата стигнаха до 2:2 с Ботев Гълъбово, след като първи поведоха в резултата, но допуснаха обрат. В самия край на мача, гол на Пушкаров взриви трибуните на стадион Христо Ботев за да затвърди равенството.
През първата част, както и през по-голямата част от мача, пиринци имаха инициативата, но пред гола ударите бяха слаби и неточни.
В 44-та минута Вълчанов отбеляза красиво попадение от дистанция, вкарвайки първото попадение за Пирин през този сезон.
Противно на логиката гостите стигнаха до обрат. Две проспани от отбраната контраатаки доведоха до гол възможност за статично положение, което също доведе до гол във вратата на орлетата. Голмайстори за гостите бяха Алексиев и Ангелов в 51-та и 75-та минута.

Пиринци се хвърлиха ва банк, като това доведе до изравнителното попадение на Пушкаров. В самия край на мача зелените удариха и греда, след отлично изпълнение на Вълчанов.
В следващия мач зелените ще играят като гост на Септември София. Мачът е в понеделник, 05.08, от 18:30 на стадиона в кв. Драгалевци в столицата.