Полусанданчанинът Багата се завръща в клетката след половин месец в Лас Вегас

Българската звезда в ММА Благой Иванов-Багата, чиято майка е от Сандански, се завръща в клетката след половин месец. Той ще участва в галата на UFC на 23 май в свръхмодерния център на най-авторитетната верига в смесените бойни изкуства в Лас Вегас. В условията на разпространение на коронавирус по света мачовете ще бъдат без публика. Все още не е ясно кой ще бъде негов съперник в битката от тежка категория. Очаква се това да се разбере до дни.

За Бл. Иванов мачът е пети в UFC. На 9 май 33-годишният българин трябваше да се изправи в октагона срещу бразилеца Аугусто Сакай в Сао Пауло. Залата в мегаполиса обаче бе преустроена в болница за заразени с коронавирус. Обсъждаше се вариант мачовете да бъдат преместени в САЩ, но нямаше как толкова бързо да бъдат извадени визи за А. Сакай и други бразилски бойци.

До момента за галата на 23 май има потвърдени 3 двубоя. Главната битка е между американеца Тайрън Удли и бразилеца Жилберт Бурнс. UFC Apex се намира до централата на веригата в Лас Вегас. Съоръжението бе открито миналата година и е гордостта на боса Дейна Уайт. В центъра вече са се провеждали битки. Там има условия за модерно телевизионно излъчване. Това е нужно, тъй като при липсата на публика приходите ще са от платеното предаване на мачовете.

За Багата вариантът с UFC Apex е перфектен, тъй като живее и тренира в Лас Вегас. Заради коронавиуса в началото на миналия месец полусанданчанинът се подготвяше в зала извън града, но забраната падна след средата на април.

ИВАН ДИМИТРОВ



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *