Президентът на БФС Б. Михайлов и кметът П. Паунов прерязаха лентата на ново футболно игрище за 500 000 лв. в Кюстендил

Футболно игрище, изградено по съвместна инвестиция на община Кюстендил и Българския футболен съюз (БФС), беше открито в двора на Езиковата гимназия „Д-р Петър Берон“ в Кюстендил. Церемонията започна с освещаване на новата придобивка от свещеници от Кюстендилска духовна околия. Лентата прерязаха президентът на БФС Борислав Михайлов и кметът на Кюстендил Петър Паунов. Изграденият футболен терен е с размери 90 на 60 мeтра и площ от 5400 кв.м. Инвестицията е за над 500 хиляди лева.  Гости на събитието бяха също Емил Костадинов – вицепрезидент на БФС, Георги Иванов-Гонзо – технически директор на БФС, и Евгени Йорданов – областен председател на футболния съюз в Кюстендил.

„Това е едно прекрасно съоръжение и въпреки че футболният съюз е спортна организация без помощ от държавата, успяхме да го реализираме. Пожелавам на всички тези деца, които днес са тук, да станат шампиони“, каза при откриването Борислав Михайлов.

„Най-после имаме дългоочакваното футболно игрище, на което децата ще могат да спортуват целогодишно“, заяви Паунов. „Игрището е 15-о или 16-о поред в страната, ще се стремим да направим колкото можем повече, защото това е помощта по пътя за развитието на децата“, коментира още Борислав Михайлов. Той посочи, че е планувано откриването на още четири такива игрища. „Надявам се тези млади момчета да бъдат онези, с които ще се гордеем след време“, каза Георги Иванов.

Михайлов говори и за ситуацията около управлението на футболния съюз. „Не съм бил притеснен, защото съм избиран пет пъти на конгрес, притесненията са на онези хора, които създават това напрежение“, коментира Борислав Михайлов напрежението около свикания алтернативен конгрес на БФС на 18 март, който той не признава и на който за президент беше избран Димитър Бербатов.

„Не е приятно да се работи в подобна обстановка, но смятам, че всичко ще си дойде на мястото след 20 май“, коментира още Михайлов. За тази дата е свикан конгрес, на който ръководството трябва да се отчете за изминалите четири години и да посочи плановете си за следващите четири.

ДАНИЕЛА МИТОВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *