Първият чужденец в „Банско“ от много време насам получи одобрението на треньора

Първият чужденец в „Банско“ от много време насам Аджил Невеш получи одобрението на треньорския щаб на козлите след триседмичните проби. 28-годишният национал на малката  островна държава Сао Томе и Принсипи, намираща се на западния бряг на Африка, оперира по левия фланг на нападението и е гласен за заместник на преминалия в ЦСКА 1948 Виктор Ергин. При нужда обаче може да бъде ползван и в дефанзивния вал. За него е гарантирал бившият предводител на банскалии Ели Маркес, който му е бил треньор в „Черноморец“ /Балчик/. До вчера в зимния курорт под Тодорка все още не беше пристигнал пълният набор от документи за картотекирането на Невеш, който е роден в Португалия и проблеми с узааконяване на престоя му в България няма. Днес става ясно окончателно дали африканецът ще бъде на линия за рестарта на първенството в събота, когато на новия му отбор предстои съседско дерби с „Пирин“ /Рз/. Ако не, всички бюрократични пречки ще бъдат отстранени за визитата след седмица срещу дубъла на „Славия“, категорични са в лагера на козлите.


Гладко мина регистрацията на другото пролетно попълнение на стадион „Свети Петър“ Живко Димитров, който проведе цялата зимна подготовка с тима и още по средата й чу заветното „да“ от старшията Борислав Хазуров. Ромарио Джуниър вече се сдоби с картотека и може да започне срещу разложани.
„Надяваме се двамата да са от полза за нашия отбор. Мисля, че за момента нямаме нужда от още нови играчи. Поддържаме стриктно стратегията за привличане на състезатели, които могат да вдигнат нивото ни. Наблягаме на качеството, а не на количеството“, заяви Б. Хазуров.

ГЕОРГИ АЛЕКСАНДРОВ



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *