Радев за датата на изборите: Ще търся рационално решение

„Неуспехът на нашите народни представители да излъчат за пореден път редовно правителство не изчерпва тяхната отговорност към българските граждани. На дневен ред е не толкова датата за изборите, а дали НС ще се мобилизира да свърши поне част от работата“. Това каза президентът Румен Радев пред журналисти във Военномедицинската академия /ВМА/.

Има още време до разпускането на 46-ото НС. Това заяви президентът Румен Радев. 

Решението му зависело от това как депутатите ще организират работата си, за да свършат поне част от важните задачи, които са пред тях. 

По думите му на плещите на народните представители лежи отговорността за актуализация на бюджета.

„За мен е огромна чест да участвам в днешното събитие. Националната ни сигурност изисква да имаме високо подготвени военнослужещи, готови да вземат участие във всяка една операция“, заяви Радев. 

Държавният глава участва в откриването на военномедицински симулационен тренировъчен център във ВМА.

Той ще наблюдава демонстрация на оказване на първа помощ под обстрел, в тактическа обстановка и по време на евакуация. 

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *