Разложанката М. Каракашева приключи с 11 т. отвъд Океана, почивка за дупнишката Супер Ели

Разложанката Мария Каракашева приключи с 11 т. олимпийската волейболна квалификация в САЩ срещу Казахстан. В последния си мач избраничките на Иван Петков отнесоха аутсайдера в групата с 3:0, в отделните части 25:14, 25:16, 25:16. Каракашева записа 50 процента ефективност в атака и стана втора по резултатност в нашия отбор след топреализаторката Гергана Димитрова, която завърши с 16 т. Заради протоколния характер на двубоя на дупничанката Елица Василева беше дадена почивка. Супер Ели игра предния ден в решителния сблъсък за първото място срещу домакините, който нашите загубиха с 2:3. Впоследствие американките победиха с 3:0 Аржентина и взеха единствената директна квота за игрите в Токио догодина. Българските момичета заеха втората позиция в потока с точка по-малко от лидера, но ще имат още един шанс да хванат влака за японската столица в допълнителна европейска квалификация в началото на 2020 г.