Санданчани отличници с 10 от 10 по шотокан в залата на ЦСКА

Състезателите на „Спартак“ /Сандански/ се наредиха сред отличниците на ХIV национален турнир по шотокан карате за деца, който се проведе в залата на ЦСКА в София. Клубът по източни бойни изкуства от курортния град бе представен от 10 малчугани, а за първи път тази година всички негови участници се завърнаха у дома с медали. В генералното класиране спартаковци се наредиха на второ място с 6 златни, 5 сребърни и 4 бронзови отличия. Крайни победи в своите възрастови групи спечелиха Ангел Кулалиев, който се наложи при батковците /до 7 г./, Даниел Стоянов /8 г./, Благовест-Габриел Ташев
/8 г./, Слави Сираков /8 г./ и Лидия Златкова /10 г./, която е с две първи места на ката и кумите и се превърна в любимка на публиката. Сребро заслужиха Жад Алзейтон /8 г./, Георги Митрев /8 г./, Андон Велев /8 г./ и Матео Еммануил /10 г./. Две трети места взе Димитър Стойчев
/8 г./. Особено щастлив от феноменалния резултат е преподавателят по карате в спортното училище в Сандански и треньор на „Спартак“ Костадин Чепандов. В турнира участваха 120 състезатели на 12 клуба, членуващи в БФШК.