
Недоволство в сватбения бранш заради новите мерки срещу коронавируса. Заети в сферата излязоха на протест под формата на мълчаливо присъствие по места. Сватбени агенти, фотографи, диджеи и ресторантьори настояват за преосмисляне на ограниченията.
Със заповед на министъра на здравеопазването е забранено да се провеждат тържества с повече от 30 участници. Това на практика отменя сватбите и посещенията на барове. От бранша посочват, че вече четвърти месец са без доходи.
„Повечето младоженци трябва да отложат сватбите си в последния момент. Ако са поканили 100 или 80 госта, в следващия момент трябва да изберат 30 от тях. Проваля се всичко – декорация, организация и изненади. Искаме да работим”, заяви сватбеният агент Таня Вълкова.