Седмо СУ „Кузман Шапкарев“проведе Националното състезание по информационни технологии „Европейски зелен пакт“

Невероятният екип от Седмо СУ „Кузман Шапкарев“, подкрепен от РУО Благоевград и Община Благоевград, организира и проведе тринадесетото Националното състезание по информационни технологии „Европейски зелен пакт“.

С вълнуващо слово и уникален клип за последиците от замърсяването, климатичните промени и унищожителните процеси на глобалното затопляне, директорът на Седмо СУ Благоевград – д-р Лилия Стоянова приветства 100-те участници в състезанието и ги призова да обединят сили, за да вземат заедно решения, с които да допринесат за спасяването на Планетата. Темата на състезанието „Европейски зелен пакт“ обедини усилията на състезатели от София, Благоевград, Бургас, Варна, Шумен, Враца, Кнежа, Кавадарци – Северна Македония, Кърджали, Русе, Гоце Делчев, Добрич, Лом, Симитли, Търговище, Казанлък, Своге, Хасково във виртуални класни стаи в платформата на MS Teams  в стремежа да бъдем първия неутрален по отношение на климата континент.

Ежегодно организаторите определят значими теми за хората, природата и обществото, които ни показват, че трябва да вярваме на младите хора, а те ще ни дадат идеи как да се справим с предизвикателствата на делника, с екологичните проблеми, с унищожителните процеси на глобалното затопляне.

Изменението на климата и влошаването на състоянието на околната среда са заплаха за самото съществуване на Европа и света, затова участниците представиха уникални проекти и изготвиха своите решения в направленията:

V – VІІ клас: Компютърно моделиране; Уеб сайт; Интерактивна презентация; Групов проект

VІІI – XII клас: Уеб сайт; Мултимедийни клипове; 3D моделиране; Самостоятелни компютърни приложения; Интернет приложения.

В предварително изготвените проекти участват в екип до 2 ученика, под ръководството на научен ръководител и/или консултант по съответния учебен предмет. Всеки участник има право да участва само в един проект.

В категориите Компютърно моделиране*, Мултимедийни клипове*, 3D моделиране* и Интернет приложения участват и ученици от по-малка възрастова група, но класирането се осъществява по конкретната категория.

Компетентно жури различни университети оценява проектите и задачите.

Проектите в направленията:  Компютърно моделиране*, Мултимедийни клипове*, 3D моделиране*, Интерактивна презентация* и Групов проект* се изработват в деня на самото състезание, индивидуално по отделен регламент. При изпълнение на заданието, учениците нямат право да използват Интернет.

В деня на състезанието те получават материали от журито, което им задава заданието. В рамките на 3 часа всеки състезател трябва да подготви задачата върху поставената тема.

Наградените ученици от състезанието са само тези, които пряко са участвали в технологичната разработка, а не само в събирането на материали за неговата съдържателна част.

На всички участници от 11 и 12 клас с резултат над 50% от максималния брой точки ще бъде предложен прием без конкурсен изпит за студенти в 5 престижни университета –  Технически университет гр. София – „Приложна Математика и Информатика“, УНИБИТ – „Информатика и компютърни науки“,, ХТМУ – „Инженерна информатика“, Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“ –„Информатика и софтуерно инженерство“, Тракийски университет „Информационни технологии и софтуерно инженерство“.

Организаторите получават признанието на своите колеги от цялата страна с благодарност и пожелания да срещнат участниците на живо!

loading...


Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *