Скандални разкрития за уреден мач в Испания, разследват и Реал Мадрид

Преди седмица местните власти задържаха ръководители, както настоящи и бивши играчи от първите две нива на испанския футбол.

Сред тях бе и бившият играч на Реал (Мадрид) Раул Браво, който дори е смятан за главатар на групата.

Всички те бяха разпитани и пуснати срещу гаранция, а разследването продължава с пълна сила.

Испанските медии разкриха записи от телефонни разговори между един от арестуваните – Карлос Аранда и негов приятел. 38-годишният Аранда е юноша на Реал, а през кариерата си е играл за над 10 испански клуба.

Скандалните записи се отнасят за мача от последния кръг между Валядоли и Валенсия, който завърши 0:2.

Победата бе от изключителна важност за гостите и ги класира в Шампионска лига, докато домакините вече се бяха спасили и не играеха за нищо.

Репликите на Аранда, които бяха разкрити са:

Седем играчи са въвлечени, това е„.

„Заложи 10 000 евро, ще спечелиш 20 000“.

„Виж човече, Валенсия ще спечели първото полувреме, след това второто“.

„Слушай ме, печелят и двете полувремена, разбра ли“.

„Да ти обясня, те ще спечелят първата част, както и мача. Но ще спечелят и втората част, това означава поне два гола разлика в края на мача“.

„Виж, това го знаеш ти, но никой друг. Запомни, никой друг, не казвай. Никой, означава никой, нито приятели, нито семейството, само ти“.

Освен тези разговори, властите доказаха, че в дните преди мача, Раул Браво се е срещал с опитния халф на Валядолид Борха Фернандес, също бивш играч на Реал, преминал през школата и записал 28 мача за „белите“.

Испанските власти също така са влезли и в офисите на Уеска, който за първи път в историята си бе част от елита, но зае 19-0 място и изпадна.

Разследват се 8 мача на тима, сред които и този срещу Реал (Мадрид) от 29-ия кръг.

Кралския клуб победи с 3:2 на „Бернабеу“, с гол на Карим Бензема минута преди края. Все още не е ясно какви са съмненията на властите и дали те са свързани с Реал, но е факт, че този мач е разследван.