Осигурилият си на практика професионалния статут и за догодина отбор на „Струмска слава“ дръпна ръчната и допусна домакинско поражение с 0:1 от „Локомотив“ /ГО/, който също доиграва първенството, но не сваля мотивацията си и вече нареди 4 победи в последните 5 мача. Трите точки за горнооряховските железничари донесе дежурният голмайстор Иван Колев в 39-та мин.
След като бе активен участник в краха на ОФК „Пирин“ с 0:5 в предния кръг, през отминалия уикенд санданчанинът Иван Митрев порази и мрежата на „Несебър“ за класиката на своя „Литекс“. Така ловчанлии удариха индиректно рамо на благоевградчани в битката им за оцеляване, в която са замесени гостите от крайморския град. Продължи падението и на другите два отбора в опасна близост до зоната на здрача „Кариана“ и дубъла на „Лудогорец“, което поддържа живи надеждите на орлетата да избегнат изпадането, стига да намерят сили и желание сами да си помогнат.
„СТРУМСКА СЛАВА“: Др. Петков, Б. Николов, Д. Петков, Ил. Попов /58-Е. Иванов/, Костов, Евгениев, Китов /70-Тунгаров/, Танев, Аспарухов, Зюмбулев /46-Кос/, Алзате.
„ЛОКОМОТИВ“ /ГО/: Славов, Сандов /75-Т. Трифонов/, Пенев, Минков, Харизанов, Фиданин, Т. Иванов, Кр. Трифонов /88-М. Николов/, Колев /66-Ал. Попов/, Пехливанов, Славков.
ТОНИ КИРИЛОВ
ВТОРА ЛИГА – ХХІV КРЪГ
Струмска слава-Локомотив ГО 0:1
0:1 Колев /39/
Кариана-Локомотив Сф 0:2
0:1 Стефанов /9/, 0:2 Чаворски /69/
Поморие-Лудогорец ІІ 2:1
1:0 Г. Петков, 2:0 Ж. Петков, 2:1 Рибейро /85/
Литекс-Несебър 3:0
1:0 Бонев /18/, 2:0 Йорданов /53/, 3:0 Митрев /90+1/
Червен картон: Али /Н/-84
Царско село-Добруджа 3:1
1:0 Андонов /45+1/, 2:0 Манев /49/, 3:0 Даскалов /51/, 3:1 Кадир /84/
Ботев Гъл-Черноморец 3:1
1:0 Абушев /19/, 1:1 Йосков /52/-дузпа, 2:1 Абушев /69/, 3:1 Митев /81/
Днес, 17.30 ч:
ЦСКА 1948-ОФК Пирин
Арда-Монтана.
КЛАСИРАНЕ
- Царско село 56:18 67
- Монтана 38:15 49
- Арда 33:14 44
- ЦСКА 1948 26:14 43
- Литекс 36:19 38
- Поморие 30:34 35
- Локомотив ГО 26:30 34
- Локомотив Сф 20:18 32
- Черноморец 20:28 29
- Стр.слава 27:35 27
- Ботев 23:27 26
- Несебър 25:41 23
- Кариана 24:33 22
- Лудогорец ІІ 23:39 22
- ОФК Пирин 20:42 18
- Добруджа 11:31 15
ИЗТЕГЛЕН МАЧ ОТ ХХVІІ КРЪГ
17 април /сряда/, 17.00 ч.: Добруджа-Ботев Гъл
ХХV КРЪГ
20 април /събота/, 17.00 ч.: Несебър-ОФК Пирин, Локомотив Сф-Струмска слава, Черноморец-Кариана, Локомотив ГО-Литекс, 21 април /неделя/, 17.00 ч.: Добруджа-Поморие, Лудогорец ІІ-Арда, 22 април /понеделник/, 17.00 ч.: Царско село-ЦСКА 1948, 19.00 ч.: Монтана-Ботев Гъл.