
Много кюстендилци, сред които цели семейства с деца, се включиха в пролетното почистване на най-големия парк на Кюстендил – Хисарлъка. Организатори бяха общинските съветници инж. Огнян Атанасов, адвокат Димитър Велинов, адвокат Константин Дингозов, Андрей Димитров – ветеринарен лекар, Станислав Андонов – учител, и общинската организация на КНСБ в града. Почистването на Хисарлъка се наложи и заради голямата посещаемост тази зима – ежедневно десетки се разхождат по алеите при Covid пандемията. А на празника „Кюстендилска пролет“ на 21 март се качиха стотици.
По алеите и кътовете за сядане и отдих имаше събрани отпадъци. Маршрутите на пролетното почистване започнаха от стадион „Осогово”, къщичката на Баба Яга, Пътеката на здравето, Алеята на любовта, крепостната стена и територията на целия лесопарк. Събирането на отпадъците беше разделно. Участниците напълниха близо 30 чувала с пластмасови бутилки, хартия, стъкло и общи отпадъци.
„Като повод за акцията ни беше това, че след празника на града по посрещане на „Кюстендилска пролет 2022” крайградският парк се нуждаеше от почистване“, обобщи инж. Огнян Атанасов.
За пролетното почистване бяха осигурени чували и ръкавици за еднократна употреба. Сборните пунктове бяха два – единият на паркинга пред информационния център при Чешмето, а вторият в началото на пешеходната алея при стадион „Осогово“.
ГЕРГАНА ИВАНОВА