След първата победа с двама изгонени радомирският Капело отведе футболистите си за релакс на Рупите

След първата победа в зимните контроли на „Струмска слава“ наставникът Владимир Димитров-Капело отведе футболистите си за релакс в най-зареждащото кътче на крайния Югозапад край село Рупите. По-рано през деня отборът му спечели за сефте четвъртия си спаринг от подготовката с 2:1 срещу „Кариана“ в сблъсъка на втородивизионниците на терена в Склаве. Преди този успех „Славата“ нареди две загуби с четворки от елитните „Етър“ и “Витоша“ и равенство 1:1 с аматьорския „Беласица“. Завърналият се със закъснение от почивка в родината колумбиец Давид Алсате се „извини“ с гол в 10-та мин. след атака по десния фланг и точно центриране на юношата на орлетата Антон Тунгаров. Хикса преди почивката фиксира новото 19-годишно попълнение на тима от Ерден Емануил Личев. След час игра новият в редиците на радомирци Цветомир Тдоров изведе на добра позиция Лионел Матадос, който от 15-ина метра простреля мрежата. Впоследствие кадърът на школата на „Левски“ пропусна да увеличи разликата сам срещу вратаря, изгодна ситуация пропиля и дошлият от съседна Македония Адриан Чаволи.

Двама носители на значката на ФИФА – главният Ивайло Стоянов и лайсменът Мирослав Максимов, заедно с втория помощник Кирил Чакъров изнесоха тежестта на проверката. Топреферът от Петрич охлади страстите с по един червен картон за най-буйните глави Симеон Петров /Сс/ и голмайстора на „Кариана“ Е. Личев. В сряда на хората на Вл. Димитров предстои поредният игрови тест от престоя в Коларово – срещу „Вихрен“, отново на игрището в Склаве.