Съветничката от Сандански М. Нонева: Да се ревизират неработещите общински дружества, от няколко години одобряваме противозаконно финансови отчети на управители с прекратени от ОбС договори

Да се ревизира актуалното състояние на неработещите общински дружество „Медико-техническа лаборатория”, „Спартак-СК” и обявените в ликвидация „Общински аптеки” и „Медицински център 1” в Сандански – за това настоява съветничката Мария Нонева. Според нея и четирите общински дружества са неработещи и нито едно от тях не е обявено в ликвидация.

„От няколко години в Общинския съвет приемаме и одобряваме финансови отчети на дружествата, подписани от управители на дружествата, които са с прекратени трудови договори с решение на Общинския съвет. Това е незаконосъобразно и е в нарушение на Закона за местно самоуправление и местна администрация”, посочи М. Нонева.

Както „Струма” писа, преди години финансистът Елена Петрова с решение на тогавашния Общински съвет по времето на мандата на екскмета Андон Тотев бе избрана за ликвидатор на „Медико-техническа лаборатория”. Финансовият отчет на дружеството бе депозиран в деловодството на Общинския съвет. Но тогава до разглеждане в постоянните комисии не се стигна и сега отново предстои да се дебатира и гласува в Общинския съвет.

ЛИДИЯ МАНЕВА

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *