Съдебен изпълнител изкърти 3-те ключалки от тризонета на някогашния благоевградски милионер Емил Давидков, за да опише плазмите му, посрещна го само разтревожен Джак Ръсел

Съдебен изпълнител вчера влезе силово в дома на един от най-заможните в ранните години на демокрацията благоевградски бизнесмени – Емил Давидков, и му описа движимото имущество. Процедурата продължи повече от 8 часа, защото Давидков се скри и Шукри Дервиш трябваше да окомплектова на място екип от адвокати, вещо лице, оценител, ключар, свидетели, полицаи… Докато длъжникът беше изключил телефона си и съдебният изпълнител напразно правеше опити да се свърже с него, за да отвори вратата на тризонета си на ул. „Мусала“ над РТЦ, в двора на бившата АПК, благоевградчани го засякоха в опела му да се вози около един от хипермаркетите в града.

Не даде резултат и опитът на Дервиш да открие съпругата и дъщерята на Давидков, които имат малко барче в района на ЮЗУ – заведението се оказа затворено.

На линия бе единствено домашният Джак Ръсел териер, който бе оставен сам в апартамента и не спря да лае, докато ключарят разбиваше 3-те ключалки на входната врата.

Сагата с апартамента на Давидков е от няколко години, когато негов собственик стана софиянецът Румен Николов. Николов взе апартамента заради огромни невърнати кредити, които отпуснал на Давидков през годините. По неофициална информация преди време бизнесменът предложил на длъжника да продаде половината от имотите, които бил заложил при него, да си покрие дълга и да продължи да разполага с другите си недвижими собствености, Давидков обаче отговорил: „Ти ще ми кажеш на мен!“, и отказал.

Атрактивният апартамент, в който вчера Дервиш влезе, е 340 квадрата. Жилището бе обявено за продан срещу 150 000 лв., но след като купувач не се намери, взе го Николов. Апартаментът наистина е малко архитектурно чудо, като се има предвид, че на третото ниво Давидков си е направил басейн, до който се стига от хола му. Напълнен с вода, той е над 30 тона и може да създаде сериозни проблеми на здравината на сградата, коментират специалисти. Съседите не са виждали приумицата на някогашния милионер, но следите от нея са по цялата фасада на кооперацията, в която освен него апартаменти имат майката на управителя на „Биострой“ Васил Бачев, покойният вече бивш шеф на общинския Хлебозавод Кирил Бърдарски и др. Явно заради некачествено строителство водата от басейна е наводнила горните 2-3 етажа, отлепила е мазилките на терасите и сега обитателите на квартала минават със страх край кооперацията, да не им се откърти някое парче върху главите.

Стълбището на кооперацията също е доста занемарено, с изрисувани с графити врати на неработещия асансьор, стърчащи отвсякъде кабели и жици и стени, крещящо нуждаещи се от боядисване.

Според съседи на кооперацията Емил Давидков и съпругата му живеят в същия тризонет, защото всичките им други имоти през годините бяха иззети от кредитори. Продадени от частни съдебни изпълнители бяха няколко техни заведения като кафене на ул. „Ал. Стамболийски”, кафене на дъщеря му Татяна в жк „Еленово“, хотел в Банско, къща в Еленово и др. Не се знае каква е съдбата на луксозните коли, с които някога Давидков обичаше да парадира и да се хвали в компании, че само гумите на поршето му струват 80 000 лв.

Говори се, че по онова време фирмите на Давидков „Ем – ойл 1” ЕООД и „Елит строй” ЕООД, имали 20 млн. лв. оборот. По тази причина никой не може да си обясни как при такива обороти Давидков е стигнал дъното и сега дори няма покрив над главата.

По информация от съдебните зали той дължи още над 305 000 лв. на „УниКредит Булбанк” АД, задлъжнял е и на доста частни кредитори. В квартала говорят, че самият Давидков от няколко години се готвел да го изхвърлят от жилището му и на партерния етаж на кооперацията до гаражите бил приспособил 2-3 стаички за живеене, които се водят на името на сина му, затова не могат да бъдат продадени.

След описа на вещите сега Давидков има последна възможност в следващите 30 дни да си изнесе от апартамента мебелите и огромните плазми, в противен случай след 30 дни ще последва ново разбиване на вратата и вещите ще бъдат свалени пред блока. Най-вероятно много скоро след това новият собственик на апартамента на свой ред ще го обяви за продан, защото е малко вероятно да дойде от София да живее в Благоевград в занемарената кооперация, до която при това води най-надупчената и кална улица в областния център на Пиринско.

ВАНЯ СИМЕОНОВА

Емил Давидков

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *