С думи на благодарност и уважение от Катедрата по германистика и романистика към Филологическия факултет на ЮЗУ изпратиха в пенсия своята колежка, специалиста по английски език Иваничка Несторова. По повод оттеглянето си в заслужена почивка тя покани представителите на академичната общност на стилно парти, изпълненос много емоции и усмивки.
Мнозина от присъстващите не можаха да кажат откога Ив. Несторова работи в университета, тъй като е преподавала и на самите тях, а след това продължава да насърчава и подкрепя професионалното им развитие. По този повод главният виновник за събитието сподели, че е постъпила в ЮЗУ през 1988 г. Преди това заради майчинство 8 месеца е била учителка в Дупница, като извън това целият й стаж е в благоевградското висше училище. Именно тук Ив. Несторова полага основите на обучението по английски език, на специалността „Приложна лингвистика“ през 1992 г. и на „Английска филология“ година по-късно, а нейни възпитаници са утвърдени учители, университетски преподаватели…
„Благодарим ти за всичко, което си направила за нас!“, обърна се развълнувана към Ив. Несторова ръководителят на катедрата доц. д-р Дафина Костадинова, която също е била сред учениците на преподавателката. Така по време на защитата на дипломната си работа като петокурсничка по „Приложна лингвистика с английски и френски език“ именно Ив. Несторова видяла потенциала на тогавашната си студентка и я посъветвала да кандидатства за хоноруван преподавател.
С пожелания за здраве и много удовлетвореност доц. Костадинова връчи на Ив. Несторова живо цвете и ваучер със „заръката“ да пътешества до любими дестинации, а секретарката на Учебен отдел Вася Бачева й пожела скоро да се присъедини към отбора на бабите.
„Пожелавам ви един ден всички да се пенсионирате като професори“, каза на колегите си преподавателката и вдигайки тост, обеща при получаването на първата си пенсия да организира парти в заведение в Дупница.
Сред специалните изненади бе и ефектна рамка, което наложи направата на обща снимка с няколко дубъла, за да може най-хубавата да остане за спомен.
СТАНИСЛАВА ДАЛЕВА