С едно попълнение от школата на ОФК „Пирин“ българските юноши паднаха от Грузия в Благоевград

Националният юношески отбор на България /до 18 г./ загуби от по-големите с 1 г. грузинци с 0:1 футболна контрола в Благоевград. В състава на младите трикольори фигурираше само един представител на школата на ОФК „Пирин“  – защитникът Борислав Вакадинов, който в момента се състезава за „Септември“ /Сф/. По-малкият брат на ексорлето Васил Вакадинов бе заменен на почивката от Радослав Живков /ЦСКА/. Гостите откриха резултата в 3-та мин., когато след центриране от корнер Шалва Буржанадзе се извиси и с глава направи безпомощен вратаря Димитър Шейтанов /Левски/. Като цяло Грузия превъзхождаше и можеше да спечели по-убедително. Най-близо до второ попадение бе резервата Вато Арвеладзе, който улучи напречната греда в 90-та мин. Срещата ръководи авторитетно благоевградският рефер Георги Иванов, който демонстрира и добри познания по английски. Двубоя изгледа помощник-треньорът на Петър Хубчев в държавния ни тим Георги Донков. На трибуните бяха още шефът на ДЮШ на орлетата Васил Петров, синята легенда Павел Панов и бившият вратар на „Локомотив“ /Сф/ Радостин Станев. Днес от 18.00 ч. българските юноши до 19 г. излизат за спаринг срещу същия опонент отново на стадион „Хр. Ботев“ в областния център на Пиринско. Сблъсъкът е част от подготовката на двата тима за европейското първенство от 2 до 15 юли в Грузия.

БЪЛГАРИЯ /U18/: Шейтанов /84-Дюлгеров/, Вакадинов /46-Живков/, Димитров, Стаматов /46-Д. Илиев/, Добрев, Тилев /63-Ангелов/, Кабов /63-Иванов/, Кръстев, Янков, Турицов /23-Томбак/, Янчев /70-Ил. Илиев/.