
Жителите на санданското с. Петрово празнуваха събора на селото на християнския празник Гергьовден с богата празнична програма, народни борби, тенис на маса… На мегдана се изсипаха местни жители, техни близки и приятели от цялата страна,за да празнуват заедно. Почетни гости бяха кметът на общината Атанас Стоянов и председателят на Общинския съвет Георги Батев, а главен организатор бе кметът на Петрово Иван Атанасов.


Църквата „Свети Георги” бе изпълнена до краен предел с миряни, дошли от всички краища на страната, за да станат част от храмовия празник.
„Нека на този ден всеки, който е дошъл в храма, да сведе глава в памет на свети Георги, дал живота си за хората, и да отправи молитвата си към него”, каза отец Петър, който, въпреки преклонната си възраст, отново отслужи водосвет и света литургия за здраве.
След водосвета всички си откупиха от курбана за здраве и бяха поръсени със светена вода от отец Петър. На празника се проведе и търг с дарени вещи, хранителни продукти, плодове и зеленчуци. Козуначена погача бе откупена на рекордната цена от 130 лв., 3-килограмова касетка с ягоди – на цена от 60 лева, бутилка олио – за 20 лева. Събраните средства ще бъдат използвани за ремонт на църквата.
Съборът на селото продължи с игра на тенис на маса и народни борби, като голямата награда бе коч
ЛИДИЯ МАНЕВА