Топ теми

С тържествен концерт в зала „П. Яворов” Фолклорна група „Бисери” отбеляза 20 г. на сцената

С тържествен концерт под надслов „Бисери – по пътя на традициите“ ФГ „Бисери“ отбеляза своята 20-годишнина. Юбилеят събра на една сцена в зала „П. Яворов“ настоящи и бивши възпитаници, родители и любители на народната музика.

Кметът Методи Байкушев поздрави ръководителя на фолклорната група Даниела Богданова и всички присъстващи и подчерта значението на фолклора и силата на общността.

„Обществото ни се гради от тъкан, която сме всички ние – малките хора, събрани със своите таланти, надежди и трудове, създаваме нещо ценно и полезно. Да си попееш, когато ти е тежко, е едно от най-хубавите неща, на които човек може да се научи. Така всеки от нас става част от изграждането на нашето общество. Вие създавате връзка между сърцата и умовете на децата и нашите традиции и ценности. Благодаря на всички от фолклорна група „Бисери“ за това, че допринасяте за богатството на нашия град. На добър час!“, пожела кметът.

На сцената талантливите изпълнители представиха богат фолклорен спектакъл, изпълнен с песен, настроение и уважение към българските традиции. Концертът премина под знака на „20 години песен, обич и вдъхновение“.

ИВАН ИВАНОВ

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *