„Тест за старост“: Лесно упражнение, което ще покаже колко сте здрави

Можете ли да направите „Тест за старост?“

Това малко предизвикателство, измислено от треньора по кросфит Крис Хиншоу, изглежда доста просто, но не е толкова лесно, колкото звучи. Тестът е добър индикатор за вашата физическа форма, баланс, координация и сила нива и стана вирусно в социалните мрежи.

Как да го направите, разкрива Best Life.

Какво представлява тестът за старост?

Тестът за старост в контекста на физическата годност е лесен начин за оценка на основното ниво на физическо здраве и двигателна функционалност. Същността му е да провери дали човек е в състояние да изпълнява определени упражнения или движения, които демонстрират неговата сила, гъвкавост, баланс и издръжливост.

Един от най-често срещаните варианти на този тест е следният:

Седнете на пода и се изправете без помощта на ръцете

Ако човек сяда и се изправя лесно, това показва добро ниво на сила, гъвкавост и координация. Използването на ръце, опора или люлеене показва известен дефицит във физическата подготовка.

Стойте на един крак поне 10 секунди

Това упражнение оценява баланса и стабилността, които са важни показатели за цялостното здраве, особено в напреднала възраст.

За какво е тестът за старост?

Оценка на функционалното състояние на тялото:

Тестът ви позволява да оцените физическата годност и риска от промени, свързани с възрастта, които могат да повлияят на качеството на живот.

Предотвратяване на наранявания:

Слабостта или проблемите с равновесието могат да показват риск от падане или нараняване.

Мотивация за обучение:

Резултатите от тестовете често се използват като стимул за подобряване на физическата форма и започване на активен начин на живот.

Изследванията показват, че способността да се извършват прости физически движения без помощ, е пряко свързана с цялостното здраве и дълголетие. Например:

loading...


  • Хората, които могат лесно да станат от пода без помощта на ръцете си, имат по-малък риск от сърдечно-съдови заболявания.
  • Равновесието е един от ключовите маркери, който помага да се оцени рискът от падане в напреднала възраст.
  • Източник: rbc.ua, vesti.bg

Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *