Торта със символ 80 получи обичана народна певица от Кюстендил

80-годишен юбилей с много приятели празнува в Кюстендил народната певица Руска Минчева. В синята зала на читалище „Братство“ освен рождено парти тя чества и 50 години на сцената.
„Родена съм в гр. Левски, където завърших Техникум по индустриална химия. Съдбата ме срещна с моя съпруг Стефан и заживяхме в гр. Кюстендил. За съжаление той вече е покойник. На него е кръстен моят внук Стефан.
Още от малка се занимавам с музика и изпълнявам автентични песни от Кюстендилския край, обработени песни и песни от други райони на България. Особено обичам тракийските песни. Четири години съм пяла в Държавния ансамбъл на Кюстендил, двадесет години към Профсъюзния дом на културата, а после в ансамбъл ”Струмски полъх”. По-късно станах и ръководител на ансамбъла“, каза рожденичката.
Огромен букет с цветя и подарък обичаната изпълнителка получи от името на съседите й в блок 51 в кв. „Могилата“, където живее. Поднесе й го дългогодишната учителка по немски език Янакиева с думите: „Ти винаги си била пример за нас със своята всеотдайност, трудолюбие и отзивчивост. Горди сме, че си наш съсед“, каза учителката.
Към поздравленията се присъедини и общественичката Емилия Васева. От името на съкварталците в кв. „Могилата“ тя също поднесе своите поздравления.
Огромна торта със символ 80 поднесоха на Руска Минчева изпълнителките от фолклорна група „Българка“ в с. Жабокрът. Те танцуваха за рожденичката, която обаче не седна сред публиката, а през цялото време пя с групите.
В синята зала на кюстендилското читалище да поздравят изпълнителката бяха кметовете на село Коняво – Даниела Божилова, на Жабокрът – Десислава Андонова, народният изпълнител Дончо Андонов и много други. Залата пък бе украсена с картина на нейния внук.
ГЕРГАНА ИВАНОВА



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *