Туристически кораб се преобърна, има жертви, десетки в неизвестност

Девет души са загинали, а 28 са в неизвестност, след като туристически кораб с около 170 човека се преобърна близо до колумбийския град Меделин, предаде Асошиейтед прес.

Властите започнаха голяма спасителна операция с участието на военновъздушните сили и пожарникари от близките градове.

В социалните медии бяха разпространени видеозаписи, показващи как неколкоетажен ферибот потъва, а други туристически плавателни съдове идват на помощ.

Оцелели хора казаха, че корабът, изглежда, е бил претоварен и че никой от пътниците не е носел спасителна жилетка. Според други данни спасителни жилетки е имало, а жертвите са предимно хора, които са решили да ги свалят по време на престоя си на корабчето.

Водният басейн Гуатапе, където е станало корабокрушението, е популярно място за отдих, намиращо се на около час път от Меделин.



Подобни новини

Остави коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *