Халф от Абланица оцеля след подмладяването в „Созопол“

Мартин Газиев остава в „Созопол“ и през новия сезон. Потвърждението от клубното ръководство дойде броени часове след контролата с втория отбор на „Лудогорец“. Роденият в с. Абланица халф отбеляза попадението за своите при загубата с 1:2. Гостите поведоха в 34-та мин., а 5 минути по-късно футболистът от гоцеделчевското село изравни. Дубълът на шампионите оформи крайния резултат през втората част, а М. Газиев бе заменен в 61-та мин. След края на предния сезон и изпадането на тима от Втора лига мнозина играчи си тръгнаха, а сред тях бе и братовчедът на М. Газиев – Джейхан Зайденов, който продължава при професионалистите с „Литекс“. На абланишкия полузащитник се разчита да помогне с опита си на подмладения отбор, в който преобладават футболисти между 18 и 20 г. от школите на „Славия“ и „Лудогорец“. Целта е първото място в групата. От днес созополци лагеруват в Благоевград, а първата им проверка е с ОФК „Пирин“ в сряда.