Хандбалистите на „Интер“ свериха часовник с македонци в нестандартна контрола с 96 гола, местен рефер не жали чужди и свои

Хандбалистите на „Интер“ /Бл/ изиграха полезна контрола с връстниците си от младежкия тим на „Торо спорт“ /Виница/ в Благоевград. Спарингът се проведе в нестандартен формат – 3 части по 25 минути, а домакините отстъпиха с 45:51. Треньорката Софка Арабаджиева даде шанс за изява на всички състезатели, измежду които ще бъде определена групата за държавните финали при 19-годишните в областния център на Пиринско през март. Гостите никак не се пестяха и водеха през по-голямата част от мача. В началото на третата част в С. Арабаджиева изцяло подмени титулярната седмица, а срещу по-младите благоевградчани се получи и най-сериозната разлика в двубоя 47:32 за македонците. Връщането на отпочиналия стартов тим, поведен уверено от капитана Васко Колев, донесе 9 безответни попадения в мрежата на западните съседи и 6 минути преди края се появи реална възможност дори за изравняване. „Интер“ приложи подчертано офанзивна тактика, която отвори пролуки, умело използвани от „Торо спорт“. В минутите на местен подем македонският наставник няколко пъти репликира рефера Слави Тичков, бившият хандбалист на домакините обаче показа строгост и авторитетно овладя ситуациите. Той не се церемони и с претенциите на съгражданите си, адмириран за еднаквия аршин от първата си треньорка С. Арабаджиева.