
Верен на себе си и на спортния дух, едно от популярните лица на спорта в Пиринско постави личния си повод след служебния дълг. Така дългогодишният преподавател в ЮЗУ „Неофит Рилски“ – Благоевград доц. д-р Евгени Кавдански, който навръх рождения си ден се озова в Гоце Делчев, където изпълняваше стриктно обязаностите си като делегат по време на заключителния турнир на зона „Витоша“ при 19-годишните хандбалисти. Там той почерпи с отбран бранд шоколадови бонбони всички, начело със секретаря на БФХ Теодор Илиев, който пък съдийстваше част от срещите.
Докато траеха мачовете, Евгени Кавдански даде истински урок по професионализъм и не вдигна телефона. Това той си позволяваше на почивката между полувремената и времето между отделните срещи. Част от свободното време доцентът използва, за да доизкусури последните детайли около отбелязването на рождения си ден, което бе планирано да бъде в Благоевград. Преди да замине обратно за областния център на Пиринско, по собствена инициатива той ръководи церемонията по награждаването на отборите, участващи в тазгодишното първенство на зоната.
АЛЕКСАНДЪР ГЕОРГИЕВ
Тия са наглеци до крайна степен! Дори не и това че са старчески дом – те и на младини са били същите гюбрета и безгръбначни създания! Боре Тъпото комсомолски паразит, агент Андреев куцият кон доносници и агент на ДС и бацил през цялото си жалко съществуване… сега и този мушморок Кавдански. Срам е за всеки който дори се доближи до тези смрадливи гнусни недоразумения.
ЮЗУ-то е старчески дом, но само за дупелизци на пишман-“професора“ пенсионер Боре Тъпото, узурпирал ректорския стол и крепящ се там в обкръжението на дъртите Куця кон (агент Андреев), ненормалната му междубедреница и прочее приоданци!
Набор на Джо Байдън. ЮЗУ е като дом за стари хора.