Юношите на „Беласица“ паднаха от Митиново в Петрич

Юношите старша възраст на „Беласица“ загубиха с 0:2 от петодивизионния “Светкавица” /Митиново/ на изкуствения терен в Петрич. Това бе предпоследна проверка на младите комити преди официалния старт в първенството на зона “София” през уикенда. До този момент те записаха победа, 3 равенства и 2 загуби. Близо 100 зрители изгледаха спаринга на юношите срещу мълниите, голяма част от който се игра на осветление. Митиновци поведоха в 5-та мин., когато Георги Кокалков получи пас отдясно зад защитата и с техничен удар прехвърли Димитър Христов. „Бела“ отвърна с опасен изстрел от границата на пеналта, дело на Благовест Танев в 16-та мин., ала топката премина над гредата. Нова отлична атака на младоците 120 секунди по-късно завърши с добро центриране на Иво Китанов отдясно, след което таранът Антон Забаданов стреля ефектно с глава, но отново над гредата. В 37-та мин. футболистите на “Светкавица” изпълниха корнер отляво и най-добре пласираният в пеналта Живко Иванов с глава удвои. През втората част двата тима извършиха множество смени и голови положения пред двете врати липсваха.
Утре подопечните на Георги Киров, подсилени с неколцина футболисти от представителния мъжки тим на “Беласица”, ще премерят сили с отбора на “Ф.А. Емирейтс” /ОАЕ/, който е на лагер в Банско, където ще се състои и контролата. В неделя бяло-червените гостуват на “Витоша” /Бистрица/ на стадион “Академик” в София в мач от „“ кръг, след като двубоят им от “ кръг у дома със “Септември” /Сф/ бе отложен заради високите летни температури.