HP-p1-728×90 Refan

Разбиха челюстта и избиха зъб на 17-г. вратар на орлетата, бащата: Никой не ме попита как си посрещнах детето

Вратарят на 17-годишните орлета в елитната група Любомир Георгиев е пазил почти цял мач с разбита челюст в Разград срещу непобедения „Лудогорец“ при загубата с 0:6, стана ясно след завръщането на пиринци у дома. Контузията стражът от Кресна получил в сблъсък с противников играч, който му нанесъл силен удар в лицето четвърт час след началото на двубоя. Въпреки очевадния фаул главният рефер Михаел Павлов от Велико Търново, за когото сезонът е дебютен в този възрастов сегмент, признал последвалия гол в пиринската мрежа, без да въздаде адекватно правосъдие срещу извършителя на нарушението. След оказаната първа медицинска помощ на терена потърпевшият останал в рамката и доиграл срещата с тампони в устата и с един избит зъб. Арбитърът пожалил домакините в още две други груби интервенции срещу Л. Георгиев, не уважил и претенциите на гостите за всяко едно от трите попадения до почивката. Наставникът на зелено-белите Васил Петров, който е и директор на школата, разполага с видеоматериал, доказващ бруталното поведение на разградчани и благоразположението към тях на арбитъра, но таксата от 300 лв. и традиционната византийска позиция на Съдийската комисия вероятно ще натежат за отказа от подаване на официална жалба.

„Никой не ме попита как си посрещнах детето. Поне един да се беше обадил да се извини. Ако и те са родители, дали би им била приятна подобна ситуация”, реагира в социалните мрежи бащата Руслан Георгиев, който е таксиметров шофьор.