HP-p1-728×90 Refan

Ненужен в ОФК „Пирин“ си отмъсти на своите с гол за „Царско село“, само един фен със сина си навива от трибуните за орлетата

Ненужният в ОФК „Пирин“ Антонио Хаджииванов си отмъсти на родния клуб с гол за „Царско село“ във вчерашния спаринг между двата отбора в едноименния столичен комплекс. Родният му клуб все пак измъкна победата с 2:1. Нападателят, който бе принуден от своите да митарства далеч от Благоевград, вкара изравнителното попадение в самия край на първото полувреме след неразбирателство на вратаря Георги Аргилашки със защитник. Преди това в 20-та мин. навлизащият в желаната форма Орлин Старокин с плътен шут от границата на наказателното поле прати топката покрай гредата в мрежата. Капитанът Александър Башлиев на два пъти и Владислав Златинов пропиляха най-изгодните положения за гостите до почивката.

Малшансът продължи да преследва санданчанина и през втората част, когато изстрелът му срещна гредата в 48-та мин., а в 60-та мин. домакинският страж спря пробива му очи в очи. Победното попадение падна четвърт час преди края с автор централният бранител Костадин Ничев, който при едно меле в пеналта се извиси над бранителите и с глава порази целта. Две поредни майсторски спасявания на третата опция в рамката Веселин Ганев би трябвало да са сигнал за треньорския щаб да му обърне внимание с оглед хроничните гафове поне по два на мач на младите му колеги.

Пиринският наставник предостави шанс за изява на лишените от титулярен статут в хода на първенството Ханс, който единствен остана на терена през целия спаринг, Златинов и Аргилашки. В стартовите 11 започнаха и търкащите пейката Ил. Димитров, Попев, Ничев и Бенгюзов. След антракта в игра се появиха позабравените Ганев, Чапов и Грозданов.

Само един фен от Благоевград – Валентин Николов, придружаван от сина си, навиваше за орлетата от трибуните плюс хората от щаба на пиринци.

ОФК „ПИРИН“: Аргилашки, Башлиев, Ханс, Попев, Ничев, Старокин, Ил. Димитров, Костадинов, Вл. Златинов, Бенгюзов, Благов /Ганев, Божинов, Сандев, Кострна, Траянов, Младенов, Муеци, Ст. Костов, Чапов, Грозданов/.